Запрошую в гості
Останні записи
Останні записи
головна
23/07/2017 Мукачево

Як можна не полюбити місто, у якому тобі прямо на вулиці пропонують скуштувати смачне домашнє вино? Закарпаття. Мукачево. Любов з першого «ходи сюди, спробуй холодне вино». Жарти жартами, а я не жартую. Мукачево справді прекрасне. І не лише завдяки вину. Як і у будь-якому туристичному місці, тут вирує легкість, свобода і невимушеність. Ніхто нікуди не […]

 
DSCF1262
15/07/2017 Cело Карпати. Палац Шенборнів

Палац Шенборнів — це колишня резиденція і мисливський будинок графів Шенборнів. Зараз це санаторій «Карпати». Саме завдяки цьому на території дуже тихо і спокійно. Туристів майже немає, лише відпочиваючі. Палац побудував граф Ервін Фрідріх Шенборн-Бухгайм ще у 1890-1895 роках. Палац має одну дуже цікаву особливість — тут є 365 вікон (як днів у році), 52 […]

 
DSCF1191
Чинадійово

Крутий урок дає кожна нова поїздка. Хочеш знайти те, що шукаєш — просто йди вперед. В такі моменти ще анекдот згадується: — Як по-татарски: «вперед»? — Алга. — А «назад»? — В нас немає «назад». Развернувся і алга! (Особливо приємно згадувати цей анекдот коли заблукаєш) Ми вийшли на трасі біля повороту на Чинадійово. Перейшли дорогу […]

 
DSCF1095-2
14/07/2017 Олеськ

Зазвичай у кожному новому місці є щось, що залишило в пам’яті найбільший слід. Якась дрібничка, з якої хочеться починати розповідь. У випадку з Олеським замком цією дрібничкою стало підземелля. А точніше його запах. Пам’ять настільки цікаво працює, що я набираю зараз цей текст і чітко відчуваю запах, про який пишу. Запах землі, глини, каменю, сирості…і […]

 
Підписатись на оновлення
Підписатись на оновлення
 

Язловець

- Я знаю місто, в яке ти захочеш поїхати. Там є аж три розвалини.

Так я вперше почула про Язловець.

Це село у Тернопільській області, Бучацького району. І так, у ньому є три розвалини: костел, замок і каплиця на кладовищі.

Якщо заїжджати з боку Бучача, першим зустрічається костел.

Костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії

DSCF1025

Місцевий костел — пам’ятка національного значення, яка мала б охоронятися державою. Сьогодні це найдавніша (частково) збережена мурована сакральна споруда Бучацього району.

DSCF1022

DSCF1012

Різьблений бічний портал

Всередині дуже незвична атмосфера. Незважаючи на зарослі і загальну недоглянутість, тут хочеться постояти, намагаючись максимально відчути дух минулого.

DSCF1013-2

Або не постояти — кому як подобається :)

DSCF1019

Всередині також можна помітити оброслий травою вхід у крипту. Саме тут були поховані фундатор костелу — Миколай Язловецький та його брат Геронім.

DSCF1015

DSCF1011

DSCF1010

Стоячи на дорозі біля костелу, направивши погляд трошки вбік, можна побачити мури замку.

DSCF1023

Ходімо туди.

DSCF0981

DSCF0980

Цей замок складався з двох частин: верхній замок на найвищому пагорбі і нижній, який включав також палац.

Якщо дивитися на нижню частину з мурів, видно лише монастир. Власне, саме тому вниз ми не спускалися і дізналися про наявність нижнього замку лише вдома, коли почали трошки читати про місця, які відвідали.

DSCF0999

Хоча найкращий вигляд все одно відкривається зверху.

DSCF0992

DSCF1002

DSCF0997

DSCF0995

А ще, поки держава не переймається станом пам’ятки, хтось вирішив скористатися моментом і відчути себе шляхтичем, оселившись прямо на територї замку. За вікном у невеличкій кімнатці, облаштованій у мурі, ми розгледіли диван, стіл у крихтах і пляшку води (польського виробника). Жартували, що живе тут ніхто інший, як один із нащадків Язловецьких. Навіть невеличку грядку зробили — засадили цибулею.

Якщо придивитися - можна побачити цибулю

Якщо придивитися — можна побачити цибулю

Щодо третьої розвалини — каплиці на кладовищі, — то про неї ми забули.

Нехай залишиться усім, хто після перегляду публікації захоче поїхати туди сам :)

До речі, саме на кладовищі біля цієї каплиці похований Миколай Гомулка — польський композитор і інструменталіст доби Ренесансу.

На цьому огляд завершується.

Дякую Саші, Тані, Андрію і Максу за гарний день, усім іншим — за перегляд,
і до наступної поїздки :)

ІНШІ МІСТА